Aktív turisztikai fejlesztések a Sopron-Fertő turisztikai térségben

Röviden a projektről

Támogató döntéssel rendelkezünk a Sopron-Fertő térség aktív turisztikai fejlesztését célzó GINOP-projekt megvalósítására, a Sopron-Fertő Turisztikai Nonprofit Zrt. konzorciumvezetésével, az MTÜ és AÖFK részvételével. A projekt közvetett, hosszú távú célja a Sopron-Fertő turisztikai térség aktív turizmusának fellendítése, turisztikai attraktivitásának fejlesztése széleskörű hálózatosodáson alapuló, versenyképes és családbarát aktív- és ökoturisztikai kínálatfejlesztés által.

Projekt költségvetése

A projekt költségvetése 529 561 430 Ft, melyből az AÖFK kerete 46 944 700 Ft.

Projekt ütemezése

A projekt 2022. május 31-ig lezárult.

Projekt kód

GINOP-7.1.9-17-2018-00042

A projekt részletes bemutatása

A projekt közvetett, hosszú távú célja a Sopron-Fertő turisztikai térség aktív turizmusának fellendítése, turisztikai attraktivitásának fejlesztése széleskörű hálózatosodáson alapuló, versenyképes és családbarát aktív- és ökoturisztikai kínálatfejlesztés által.

A projekt keretein belül turisztikai kerékpárutak fejlesztése valósul meg az EuroVelo 13-as kerékpárútvonalhoz, mely magában foglalja:

  • a Sopron-Harka között a kerékpározásra kijelölt erdei út fejlesztését 2,65 km-en és egy kerékpáros forgalomszámláló telepítését;
  • a Sopron, Nemeskúti út kerékpározásra kijelölt útburkolat felújítását 4,1 km-en,
  • kerékpáros pihenőhely létesítését a Nemeskúti út és a Fertőrákost Balffal összekötő Fertő-tó körüli kerékpárút csatlakozásánál, valamint egy kerékpáros forgalomszámláló telepítését;
  • kerékpáros pihenőhely létesítését Simaságon;
  • a Soproni-hegység kerékpározható útjain a kerékpárosok által átjárható sorompók elhelyezését 9 helyszínen;

A térség aktív turizmusának fellendítése érdekében megvalósul:

  • a Kecske-hegyi kilátó elbontása és a helyén új kilátó építése Fertőrákoson, a Szárhalmi-erdőben;
  • Vízi madárles kialakítása a Fertő-tó nádasában;
  • a Lőver Alpin Park továbbfejlesztése 3 új játékelem kivitelezésével és telepítésével;
  • a Ciklámen Tanösvény tábláinak cseréje és digitalizációja, valamint a tanösvény implementálása a Digitális Vándor alkalmazásba
    turisztikai szakértői tevékenység a térségi termék-összekapcsolások és a hálózatosodás érdekében;
  • marketingkommunikációs tevékenység megvalósítása;
  • a Sopron-Fertő turisztikai térség turisztikai relevanciával bíró kerékpáros szakaszaira vonatkozó kerékpáros turisztikai terv elkészítése.

A beruházásokat a Sopron-Fertő Turisztikai Nonprofit Zrt. irányítja, a Magyar Turisztikai Ügynökség a projekt szakmai felügyeletében és a projektmenedzsmentben vesz részt.

Az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ feladatai a turisztikai szakértői tevékenység mellett a Ciklámen tanösvény tábláinak megújítására, a projekt teljes marketingtevékenységének megvalósítására; valamint a kötelező nyilvánossághoz kapcsolódó feladatok elvégzésére is kiterjednek.